Jdi na obsah Jdi na menu
 


Resident Evil 3: Nemesis

1. Ulice

Po skončení proslovu tlusťocha na začátku hry, vezměte spray (F-Aid), náboje do ručnice a běžte po schodech do horní místnosti, musíte zde najít klíč od skladiště (Warehouse Key). Ještě si musíte doběhnout do kabinetu pro střelný prach. Odemkněte dveře dolů, projděte chodbou a jedinými dveřmi se vydejte dál. Vyjděte dveřmi nalevo a běžte rovnou k dřevěné podlaze, ale pozor na otrhané chlápky, kteří se vyřítí ze dveří nalevo.Zabijte zombie a jděte po schodech dolů, kde najdete mrtvého muže, od kterého získáte kulovnici a olej na svícení. Poté se vraťte zpět do chodby. Jděte do průchodu napravo, sbírejte bylinky a projděte dveřmi na konci. Musíte zabít pár zombíků. Když je všechny zabijete, zjistíte, že dveře,které jsou u baru, jsou zamčené zevnitř. Rozhlédněte se kolem, vlevo uvidíte bedny,které blokují nouzový východ, a vylezte po nich nahoru. Seberte první lampu, která visí na zdi. Běžte po schodech a po cestě sbírejte byliny. Po sebrání bylin se vraťte zpět dolů, zabijte zombie a vejděte do dveří. Běžte rychle rovně, dolů po schodech napravo, kde uvidíte Brada, jak bojuje se třemi zombíky. Zabijte dva zbylé otrhance a jděte za Bradem do baru, kde na vás čeká video sekvence.

Seberte zapalovač Zippo, nalijte do něj olej a jděte zpátky, kde jste zabili dva zombie. Jděte po schodech nahoru a tam zahněte doprava. Jděte únikovou chodbou a jděte do dveří na konci.

Utíkejte rovně a uvidíte bandu zombíků, kteří se snaží dostat skrz kovovou bránu. Podívejte se na dveře a brána povolí a banda jí projde. Vy však zůstaňte v povzdálí a střelte do červeného sudu, který exploduje. Natrhejte byliny a použijte zippo na olejem nasáklý provaz a tak se dostanete do další oblasti. Proběhněte kolem ohně. Pekelné psi ignorujte, ale světla blikajícího na zdi si všimněte. Brzy se sem totiž budete muset vrátit. Pokračujte chodbou dál a vejděte (SAVE) do místnosti, která je po vaší levici. Seberte z police střelní prach a hned si hru uložte. Nemesis čeká. Vydejte se bránou směrem na sever a utíkejte na stanici policie. A máme tu nemesis. Pochopitelný a omluvitelný je útěk, ale pokud se rozhodnete bojovat, získáte Bradovu kartu STARS, která vám později ušetří čas. A když příšeru zabijete, získáte navíc i speciální předmět. Pokud chcete tohoto borce porazit, bude vás to stát spoustu munice, ale vyplatí se to. Když vám bude připadat, že se potřebujete trochu uzdravit, můžete se vždycky vrátit dveřmi, kterými jste předtím přišli a Nemezis tu bude také ponávratu. Až ho zabijete, prohledejte Bradovo tělo a vemte mu jeho STARS kartu. Na policejní stanici dejte kartu do počítače, který je na prostředním stole a dostanete heslo (které je pokaždé jiné). Vezměte si z policejní stanice mapu, běžte do kanceláře v rohu a seberte zprávu Marvina Branagha. Vezměte si náboje a odejděte dveřmi, které jsou na protější stěně. Zkontrolujte blikající červené světlo a seberte modrý drahokam. Pak zkontrolujte světlo, které bliká na protější straně místnosti. Napište heslo, které jste získali z hlavního počítače a seberte Emblem key.

2. Možnosti - útěk

Až Jill uteče na policejní stanici, seberte z prostředního stolu byliny a mapu a zmizte dveřmi, které budou jako jediné otevřené. Vejděte do dveří na konci místnosti, zkontrolujte první světlo na trezoru a vezměte si modrý drahokam. Místnost opusťte druhými dveřmi, jděte dál chodbou a vejděte do třídy. Na stole najdete kartu STARS, samozřejmě ji seberte a použijte ji na počítač v hlavní místnosti, aby jste získali heslo. Až tak učiníte vraťte se do místnosti, kde se shromažďují důkazy a zkontrolujte druhé světlo. Napište heslo, které jste získali z počítače a seberte Emblem key. Teď se vydejte po schodech. Na schodech si dávejte pozor na zombie. A dostaňte se do místnosti STARS. V místnosti najdete zbraň a na stole paklíč. Oba předměty seberte. Při východu z místnosti se přehraje další videosekvence. Až rádio ztichne, jděte po schodech dolů, dokud se neobjeví Nemesis. Utíkejte dveřmi pryč. Jakoukoliv cestou se dostaňte ven a pak skrz bránu.

3. Návrat do ulic

Běžte po ulici kolem ohně a otevřete paklíčem bránu. Utíkejte dál a prohledejte tělo, které leží na druhém rohu. Najdete nějakou munici. Mercenary´s Diary (vojákův deník). Vejděte do dveří na konci pasáže a zajděte doprava. Stříkačku kterou uvidíte, budete později potřebovat. Utíkejte pasáží, sbírejte potřebné rostliny a pak projděte bránou. Projděte kolem tří psů a prohledejte tělo na druhém konci. Dva psi na vás čekají, na parkovišti za dalšími dveřmi. Zlikvidujte je a z auta na proti vám seberte jiskřící Power Cable. Zahněte do (SAVE) místnosti po pravici. Seberte munici a vypadněte druhými dveřmi. Vyhněte se psům na ulici a vejděte do dalších dveří. Zde najdete Downtown Map (mapa centra). Pak běžte rovně, uvidíte mrtvolu a poprvé se setkáte s Drain Deimos. Zabijte je několika výstřely z brokovnice, nebo je zastřelte sedmi až osmi kulkami z ručnice. Prohledejte mrtvolu a najděte výtah, který nemá baterii a tak je vám k ničemu. Vydejte se k severnímu východu, k němuž vede několik schodů a pak jděte na ulici.

4. Carlos

Tady vás čeká setkání s tajemným mužem, který se jmenuje Carlos. Můžete se s ním setkat buď v kanceláři novin a nebo v restauraci.

Rozhodnutí 1 - restaurace

Cesta napravo vede k restauraci. Poohlédněte se po nějakých dobrotách a pak se vydejte dolů do kuchyně levou uličkou. Nalevo uvidíte vchod do podzemního tunelu. Na malou skříňku použijte paklíč a získáte tak Fire Hook, který pak použijte na vchod do suterénu. Objeví se Carlos a rychle po něm i Nemesis. Tady máte dvě možnosti. Za prvé: utéct do suterénu nebo za druhé: schovat se v kuchyni (schováte-li se v kuchyni, spustí se další sekvence). Která Jill a Carlosovi umožní utéct s několika dobrotami, které ukradnou Nemesis. Pokud se vydáte do suterénu. Roztrhne se pumpa na vodu a místnost se zaplaví. Můžete utéct za prvé dírou ve zdi nebo za druhé vyšplhat nahoru po žebříku. Když utečete dírou, zeptá se vás Carlos, jestli se nechcete přidat ke skupině jeho vojáků a pak uteče. Pokud vylezete zpátky nahoru po žebříku, budete muset bojovat s Nemesis. Dejte však pozor, aby nezabil Carlose, protože by jinak hra skončila. Pokud se vám nebude dařit, utečte z restaurace ven. Pokud Nemesis nezabijete, vyběhne z hospody za vámi, utečte na západ. Vejděte do (SAVE) místnosti po pravé ruce a seberte rezavou kliku. Pokračujte do dalších dveří, které jsou na západě. A podívejte se na zakódovanou bránu blokující vstup do radnice. K otevření potřebujete dva barevné drahokamy. Modrý už máte, takže je jen potřeba získat zelený. Jděte na sever do Tiskové kanceláře a vejděte do prvních dveří. Přisuňte si štafle a stiskněte tlačítko. Potom si vezměte z telefonu fotografii a zatáhněte za spínač vedle uzávěru. Jděte po schodech do prvního patra. Projděte kolem prvních dveří a vejděte do kanceláře nalevo. Na hromadě knih na stole uvidíte zelený drahokam, který potřebujete. Samozřejmě seberte všechny ostatní předměty. A vraťte se ke zakódované bráně, kde vložte drahokami do slotu a cesta je volná.

Rozhodnutí 2 - kancelář novin

Postupujte podle předchozího návodu, jako byste šli pro zelený drahokam, ten sice nenajdete, ale setkáte se s Carlosem a Nemesis. Opět máte dvě možnosti. Za prvé vyskočit z okna nebo za druhé se ukrýt v pozadí. Pokud vyskočíte z okne, přistanete na smetišti plném popela. Popovídejte si s Carlosem a až se objeví Nemesis, utíkejte zpátky do (SAVE) místnosti. Pusťte se na sever dozadu do restaurace a použijte paklíč na malou skříňku v níž najdete páčidlo. Použijte ho na vchod do suterénu a sejděte po žebříku, zabijte zombie a prohledejte mrtvolu v hrobu, která má zelený drahokam. Pak vyjděte po žebříku nahoru nebo se můžete ukrýt za zdí a čekat až Nemesis vypadne. Seberte předmět, který jí spadne a sejděte zpátky po schodech, abyste hodili oba drahokamy do zakódované brány.

5. Lanovka

Projděte drahokamovými dveřmi, utíkejte rovně a na první křižovatce zahněte doleva. Jděte pořád dál a po cestě zabíjejte všechny zombie, které potkáte. Na konci projděte bránou, další cestou a nakonec projděte dveřmi. Prohledejte mrtvoly a seberte jim poklady, které u nich najdete. Pokračujte dál, po cestě potkáte zombie, které vám stojí v cestě, a všechny je zlikvidujte. Přeskočte palety. Jděte dál až najdete ovládací panel k druhým dveřím. Použijte na něj Power Cabel. Nyní musíte najít Fuse (pojistku) a Mixed Oil (smíšený olej). Následuje sekvence s Nicholaiem a Mikhailem a vy získáte řemen. Pomocí řemenu můžete nést deset předmětů místo osmi. Seberte šroubovák ze sedadla nalevo a opusťte lanovku.

6. Hon na předměty

Vraťte se zpátky přes palety, zabočte doleva a projděte dveřmi. Dostaňte se k benzínové pumpě a ujistěte se, že máte s sebou zrezlou kliku a šroubovák. Tu použijte na díru vezdi, která praskne. Použijte šroubovák a otevře se uzávěr. Dveřmi přijde buď Nicholai, který vejde rovnou do dílny nebo vejde Carlos a budete si chvíli povídat o zombiích. Seberte dobroty, které jsou za pultem a podívejte se na hlavolam na konci. Zmačkněte čtyři tlačítka, tak aby svítilo jen světlo nad ozářeným písmenem. Každé písmeno po zmáčknutí změní svou polohu a polohu vedlejších tlačítek z vypnuto na zapnuto a naopak. Když jsou například A,B a D zapnutá a C vypnuto, pak po zmáčknutí C budou A a C zapnuta. B a D vypnuta. Pomocí této metody hlavolam lehce vyřešíte. Seberte motorový olej. Když se budete snažit odejít, ozve se malá rána. Pokud se předtím objevil Nicholai, bude nyní mrtví. V druhém případě najdete venku na ulici Carlose, jak sedí a vypadá zničeně. Opusťte oblast a sekvence skončí.

Hledání pojistky

Až opět převezmete nad Jil kontrolu, odejděte bránou a jděte do oblasti, která má tvar Y. Kde se vydejte spodní cestou. Postřílejte zombie a projděte dveřmi, kterými zombie předtím přišly. Zmáčkněte tlačítko ve předu na soše, seberte bronzovou knihu a vraťte se na stesku. Zahněte doleva a projděte drahokamovými dveřmi okolo (SAVE) místnosti na křižovatce, až dojdete k elektrizované vodě. Vložte Bronzovou knihu do díry ve zdi a vezměte si Bronzový kompas. Sesbírejte rostliny, vraťte se k soše a použijte kompas. Vezměte baterii a vraťte se k soše a použijte kompas. Vezměte baterii a vraťte se na místo, kde jste viděli výtah bez ní. Tady si dejte pozor na Drain Deimos. Strčte baterii do zásuvky, vlezte na výtah a jeďte dolů. Čekají tu na vás Zombie, zabijte je. Projděte dveřmi napravo. V této místnosti najdete byliny. Po jejich sebrání jděte do další místnosti, kde se všimnete čtyř věcí. Ovládacího panelu, dvou uzávěrů (k jejichž otevření je třeba různý proud) a regulátor napětí. Zmáčkněte červené tlačítko, aby se ovládání proudu přepnulo na manuální, přejděte k regulátoru a vyřešte hlavolam.

Musíte napětí zvýšit nebo snížit tak, aby se u prvních dveří pohybovalo mezi 15-25 a u druhých 115-1125. (U prvních dveří je to červená, červená, červená, modrá =25V a u druhých: modrá, modrá, červená, červená = 125V.)

Seberte pojistku. Do místnosti vniknou zombíci a vy se jim vyhněte. Teď budete mít zase dvě možnosti. Po útěku únikovým východem zůstává Jill obklopena zombíky, ale Nemesis vám zachrání hlavu, když se uvolní pomocí svého raketometu. Utíkejte zpátky dovnitř, za dalšími dveřmi v místnosti najděte zbraň a utečte hlavním východem.

Druhou variantou je poslat Jill k regulátoru napětí a vyšroubovat ho na maximum. Zombiové utrpí elektrický šok, který je ochromí. Potom vezměte z vedlejší místnosti druhou zbraň a odejděte hlavním východem. S motorovým olejem, šroubovákem a pojistkou v inventáři se vraťte na místo, kde jste viděl požární stříkačku, použijte šroubovák. Vezměte stříkačku, vraťte se k požárnímu hydrantu vedle ohně u (SAVE) místnosti a použijte stříkačku na světlo blikající na zdi. Vydejte se novou stezkou a pokračujte skrz dveře. Seberte byliny, projděte do další místnosti a pomocí kliky zlikvidujte dva nepřátele. V další místnosti se spustí jedna ze dvou sekvencí, kde buď Nicholas bude střílet, nebo Carlos zabije jednoho ze svých kumpánů, který se má brzy stát zombií. Po skončení sekvence se pokuste získat dálkové ovládání. Zapamatujte si název, který se objeví na obrazovce, a vepište ho do počítače jako heslo, aby se vám otevřeli zadní dveře. Vezměte přísadu do oleje a všechny další potřebnost a pokuste se odejít. Střelte do parovodu po straně, abyste zapudili zombie. Odejděte z místnosti. Smíchejte motorový olej s přísadou a vydejte se zpátky k lanovce.

Nejtěžší část návratu k lanovce přijde tehdy, když se poprvé střetnete s Grave Diggerem. Musíte zapnout oba vypínače, pak spustit žebřík a utéct. Pokud bude Digger vypínač blokovat, musíte utíkat na druhý konec místnosti, aby vás pronásledoval. Pak utíkejte zpátky a zapněte vypínač. Když vyšplháte na žebřík, octnete se zpátky u lanovky. Pokračování příští měsíc.

7. Opět v lanovce

V zadní části lanovky použijte Mixed Oil a Fuse na ovládací panel a vychutnejte si sekvenci, kde se objeví Carlos. Potom se zásobte rostlinami, protože za rohem na vás čeká Nemesis.

Bojujte s ním v předcházejícím vagóně a vyhýbejte se mu tak dlouho, dokud nevrazí do střechy. Pak se do toho vloží Mikhail. Osvobodí se z vlaku, který se neovladatelné řítí krajinou, pomocí granátu a vy budete mít dvě možnosti. Buď zatáhnout za brzdu nebo vyskočit z okna.

Možnost 1 - zatáhnutí záchranné brzdy

Zatáhnutí za záchranou brzdu způsobí kolizi s několika auty. (Nakonec skončíte na dvoře Clock Toweru.) Sesbírejte zelené a modré byliny, a protože je hlavní vchod zamčený, použijte západní dveře. Před vámi se objeví místnost s klavírem. - vydejte se dveřmi nalevo a pak do kaple. Sbalte všechen střelný prach a nezapomeňte sebrat klíč Clock T.

Vraťte se do místnosti s pianem a klíčem (Clock T) si odemkněte severní východ. Po zhlídnutí sekvence posbírejte munici a přes dvoje dveře se vraťte do hlavního sálu. Mrtvému vojákovi seberte minomet a rozpis instrukcí a ze stolu si vezměte mapu ke Clock Toweru. Poslechněte si celý repertoár obou hudebních automatů a východním dveřmi se vydejte do knihovny. Zelené dveře jsou zamčené, takže odejděte těmi druhými. Pokračujte dál do ložnice, seberte klíč Clock T a vraťte se do hlavního sálu.

Možnost 2 - skok z okna

Vyskočte z okna a celá scéna potemní. Až se probudíte, seberte potřebné věci a hru si uložte. Nechejte si však trochu volného místa v inventáři. Přejděte do ložnice a seberte ze sejfu klíč Clock T. Druhými dveřmi se vraťte do SAVE) místnosti, kde vrazíte do Carlose. Poohlédněte se v místnosti po nějakých užitečných věcech. Zelené dveře jsou zamčené, a tak se vydejte dál těmi druhými, za kterými najdete hlavní sál Clock Tower. Ze stolu si vezmete mapu Clock Toweru, mrtvole seberte Mine Thower a poslechněte si dva hudební automaty u schodů.

Na dvoře si nasbírejte zásobu bylin a prohlédněte si ciferník. Vaším dalším úkolem bude zaonačit to tak, aby bylo dvanáct. Vraťte se do hlavního sálu, projděte dveřmi na západě a obývacím pokojem a dostanete se do místnosti s klavírem. Vyjděte odsud jižním východem a pokračujte do kaple. Přistupte k oltáři, vezměte si klíč Clock T. Ladder a jděte zpátky do hlavního sálu.

8. Hlavní sál

Ať už jste zvolili jakoukoliv variantu, měli byste teď mít dva klíče Clock T. Vyjděte po hlavním schodišti v sále a vydejte se vzdálenými dveřmi. Octnete se na balkoně. Prohlédněte si zelenou destičku a použijte klíč Clock T, což způsobí, že se spustí žebřík. Vyšplhejte po něm nahoru, vstupte do místnosti a zapněte hudební automat. Velmi pozorně si poslechněte melodii. Všimněte si jak je rozdělena do šesti částí. Každé zapnutí posune tóninu té které části výš nebo níž. Přehrajte si tedy všechny v obou polohách a zjistěte, která odpovídá počáteční melodii. řešení se pokaždé mění, takže hudbu musíte poslouchat pozorně.

Nalezněte klíč Chronos, zkombinujte ho s klíčem Clock T a získáte nový klíč Chronos, který slouží k uctívání boha času. Je to klíč od zelených dveří (Green Door). Spusťte se tedy po žebříku dolů a vejděte dveřmi.

9. Hodiny

Čeká vás další rozhodování. S použitím ochranných brýlí proti světlu může Jill monstrum dostat. Projděte dveřmi a potom se vydejte Zelenými dveřmi do knihovny. Nemesis můžete také usmažit Power Cordem a poté vejít do Zelených dveří. Nemesis, ze kterého se kouří, vás ale bude následovat, takže na Zelené dveře použijte klíč Chronos a vstupte.

Vaším úkolem v této místnosti je zajistit, aby hodiny uprostřed odbyly dvanáct. Každá z koulí, které uvidíte, má určitou hodnotu - Crystal (jedna hodina), Obsidian (dvě hodiny), Amber (tři hodiny), a každé ze tří hodin na tyto hodnoty reagují jinak - hodiny nalevo hodnotu odečítají, hodiny uprostřed ji přidávají a ty napravo hodnotu zdvojnásobují. Výchozí čas na středních hodinách je pokaždé jiný, takže není žádné univerzální řešení. Ukážeme vám příklad: počáteční čas je 5 hodin. Položte Crystal na levé hodiny, takže by se čas snížil na čtyři, Obsidian na prostřední hodiny, takže bychom dostali šest a na konec Amber na pravé hodiny, čímž by se čas znásobil na dvanáct.

Zkombinujte Gold Gear se Silver Gear, abyste získali Chronos Gear, a pak vyšplhejte po žebříku v hodinové věži. Použijte Chronos Gear na mechanismus hodina a hodiny začnou odbíjet. Objeví se Nemesis, sestřelí záchrannou helikoptéru a nakazí Jill virem.

Příšera na vás teď může útočit z dálky pomocí svého chapadla, takže do ní vypalte celou zásobu granátů, dokud se v plamenech neodpotácí. Po skončení sekvence se přepnete na Carlose a vaším úkolem bude najít vakcínu pro Jill.

10. Nemocnice

Vydejte se do místnosti s trojími hodinami, odsuňte veliký zvon. Objevíte nové dveře. Projděte jimi, zbijte zombie , zahněte doleva a vydejte se do nemocnice. Po několika krocích narazíte na tělo, které prohledejte. Zabijte Huntery, posbírejte rostliny a dveřmi napravo pojděte do (SAVE) místnosti, kde projděte dalšími dveřmi dál. V místnosti seberte munici, rostliny, mapu nemocnice a kazeťák.

Poté jděte k blýskajícímu světlu, zmáčkněte ho a použijte kazeťák. To způsobí, že se otevřou dveře výtahu. Vejděte a sjeďte výtahem dolů do B3.

B3

Prohněte tunelem a dveřmi na jeho konci. Octnete se v překvapivé situaci. Vychutnejte si sekvenci a po jejím skončení seberte ze skříňky náboje. Potom projděte dalšími dveřmi, vezměte si Medium Base a utíkejte dál. Zapněte vypínač u červeného světla, což zapříčiní vyčerpání vody z tanků. Rychle použijte Medium Base na stroj vedle a vyřešte hlavolam.

Úkolem je manipulovat se dvěma světelnými sloupy tak, aby se ve stejné úrovni spojily. Tři horní páky zdvihají pravý sloup, dvě spodní zdvihají levý. Přesuňte první a třetí páku do horní polohy, pak druhou páku do spodní a vezměte si nově vytvořenou Vaccine Medium (vakcínu) a odejděte. Pozor vysvobodí se Frog Hunters. Udělejte si prostor, otočte se a oba je zastřelte. Po jejich eliminaci jděte do výtahu a vyjeďte do 4F.

4F

Jděte do zadní místnosti, vezměte si klíč Sickroom a Photo D, vyjděte ven a vydejte ven a vzdejte se do pasáže, kterou jste předtím minuli. Uvidíte dvoje dveře. Vejděte do prvních a dobře se podívejte, kde stojí kovová skříň se čtyřmi šuplíky. Cestou zpátky prohledejte mrtvého doktora, který leží u dveří, zapamatujte si číselný kód, který má u sebe, a dotlačte kovovou skříň se zásuvkami do další místnosti, a to do opačného rohu, než v jakém stála původně. Pokud to zvládnete správně, opadá z ní barva a ukáže se sejf. Napište kód, který jste našli u doktora, a vezměte si vakcínu. Zkombinujte tuto modrou vakcínu s červenou a získáte lék, který potřebujete. Teď už zbývá jen vrátit se k Jill.

11. Park

Uložte si hru a zredukujte inventář tak, abyste měli zámek a několik volných míst. Jděte zpátky kolem velkého zvonu a ven na dvůr, kterým jste procházeli cestou do nemocnice. Celou cestu vás bude pronásledovat Nemesis, takže rychle utíkejte. Projděte dveřmi, seberte náboje a klíč Park. Teď je hlavním )kolem dostat se do Dead Factory. Vyjděte tedy z místnosti se sejfem a vydejte se doleva a nahoru po schodech. Použijte klíč Park a projděte do hlavního parku. Vydejte se levou cestičkou a dolů po schodech na molo, kde projděte bránou na konci. Pokračujte dál a sestřelte červený barel, který zabije Huntera. Mrtvole seberte klíč Park a psaný rozkaz pro dozorce. Poté se vzdejte zpátky do hlavního parku a projděte dveřmi napravo. Přejděte přes prkno a přečtěte si plakát patřící k dalšímu hlavolamu.

Důležitý je kód na zadní zdi. (Nad dvěma bílými kolečky dvě černá.) Zapamatujte si ho a vraťte se k ovládacímu panelu, kde ho použijete. Na zadání správného kódu máte jen šest pohybů:

  • 1. pohyb - Černé kolečko nahoru
  • 2. pohyb - Bílé kolečko dolů
  • 3. pohyb - Černé kolečko nahoru
  • 4. pohyb - Bílé kolečko dolů
  • 5. pohyb - Černé kolečko křížem
  • 6. pohyb - Černé kolečko křížem

Teď zmáčkněte políčku Start a voda se vypustí. Vydejte se odkrytým tunelem a proběhněte vodou. Vyskočte na římsu nalevo a po žebříku vyšplhejte na hřbitov. Vydejte se spodní stezkou, odemkněte si klíčem Park a projděte dveřmi. Nalezněte železnou trubku (Iron Pipe) a vraťte se do (SAVE) místnosti, kde si uspořádejte inventář. Zahoďte zámek, ujistěte se, že máte zapalovač, a zapalte s ním oheň. Teď železnou tyčí rozbijte cihly a najdete skrytou místnost s klíčem Park a zprávu dozorce. Vydejte se na odchod a octnete se v další sekvenci. Vraťte se na hřbitov, kde budete muset bojovat s hrobníkem. Uložte si hru, zásobujte se zdravím a snažte se nalákat příšeru do vody, kde se uvaří. Až zemře, spustí se kovová mříž a ukáže se východ. Vejděte, seskočte z římsy a vydejte se doleva a nahoru po žebříku. Vraťte se do hlavního parku a vydejte se cestou přes molo až k zamčené bráně. Odemkněte ji klíčem Park a vyjděte po schodech nahoru, kde se znovu setkáte s Nemesis.

12. Dead factory

Tady máte hned od začátku dvě možnosti a vaše volba rozhodne, k jakému závěru dospějete. Buď můžete Nemesis shodit z mostu a utíkejte k zadím dveřím napravo, kde vás čeká sekvence, nebo můžete skočit z mostu do stoky. Pokud skočíte, vysoukejte se zpátky na římsu, do místnosti se sejfem a pak přímo do laboratoře na testování vody, popsané níže. Seberte všechno potřebné, nezapomeňte na klíč Facility a připravte si co nejničivější munici. Když pozorně prohlédnete klíč, zjistíte, že je to víc než jen kousek kovu. Odejděte dveřmi, které vedou do parní komory. K vyřešení tohoto úkolu, musíte stisknout vypínače páry v určitém pořadí tak, abyste se dostali k ovládacímu panelu. Představte si, že jsou tři vypínače v pravém průchodu označeny A, B a C a ty dva v levém průchodu D a F. Zmáčkněte je v tomto pořadí: A, B, C, A D, E, A, B a na konec C.

Vraťte se do (SAVE) místnosti, z druhé strany použijte klíč Facility na protější dveře a ze zdi si vezměte si systémový disk a výtahem se svezte do prvního patra.

První patro

Jakmile vyjdete z výtahu napadnou vás Drain Deims, takže si před vystoupením připravte bouchačku. Utíkejte dolů po schodech, seberte munici a vstupte dveřmi do stok. Vydejte se kanálem a projděte dveřmi na jeho konci. Uložte si hru, Prohlédněte modrá světla, abyste získali Water Sample, vyjděte ven a vydejte se dolů po schodech. Vložte Water Sample do vzadu stojícího stroje a odkryje se před vámi nelehký hlavolam.

Teď musíte udělat to, že seřadíte tři tabulky A, B a C tak, když je dáte dohromady, odpovídaly vzorové tabulce. Pokaždé je to jiné a můžeme vám poradit jen tolik, že tabulka B má největší štěrbinu, takže je dobré s ní začít. Až se vám to podaří rozluštit, použijte na stroj po vaší pravé ruce klíč Facility. Zajistíte si tak možnost později získat raketomet. Vraťte se zpátky do předchozího patra a zjistíte, že dříve zamčené dveře jsou nyní otevřené. Projděte jimi a čeká vás sekvence.

Jděte dál, do stroje vložte systémový disk a opět na vás zaútočí Nemesis. Hodně mu ublížíte, když budete střílet do parních trubek na stěně. Až bude mrtvý, uvidíte něčí ztracenou Pass kartu, kterou seberte a použijte na čtečku karet. Potom se vydejte zpátky do místnosti s párou a použijte Pass kartu na výtah. Pomocí klíče Facility odemkněte kabinet vzadu a seberte raketomet. Jděte k místu, jímž jste vstoupili do továrny, a u vchodu použijte kartu. Projděte dveřmi a vychutnejte si další sekvenci.

Slezte po žebříku a spustíte poplach, takže máte jen několik minut, než tady vybouchne raketa. Zásobte se zdravím a zbraněmi, které budete potřebovat pro závěrečnou bitvu a projděte dveřmi na konci, za kterými najdete obrovské tělo a tři balíky baterií. Zasuňte první baterii a objeví se Nemesis, ještě větší a hnusnější než obvykle. Teď zasuňte druhou a třetí baterii, čímž aktivujete dělo. Nabití na dvě rány trvá asi 15 sekund, takže tento čas využijte k tomu, abyste Nemesis nalákali do dráhy střel. Zopakujte to asi třikrát nebo čtyřikrát a po celou dobu střílejte na Nemesis také z vlastních zbraní. Až bude mrtvý, pokuste se odejít otevřenými dveřmi, které se nyní otevřeli. Ale Nemesis se opět probudí k životu. Buď ho zastřelte a nebo odejděte, záleží na vás.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(MashaArrip, 13. 12. 2017 10:55)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

big problem

(jimmy, 8. 6. 2008 23:55)

Zdravim a pozdravujem...........hele stáhnul jsem si hru,nemůžu nastartovat.......vyberu hard nebo easy mode.....vyberu pad dál special,myslim ze to je 1 až7?8?.....začne ten úvod a pak nic.....jenom je tam ze Firewell to my life.......Firewell to my home......a nic se nedeje.....nevíš čo to může být?dik moc.

pomohu vam

(Luboš, 25. 5. 2012 16:32)

hele hoši rikate ze kdyz se vam tohle zobrazi Firewell to my life.......Firewell to my home tak je čarna obrazovka a nic se nedeje taky se mi to stalo zmacknete na klavesnici M a hrajete rad vam pomuzu piste na muj email logenss@seznam.cz :)

kram

(vanesa, 11. 3. 2011 16:25)

jak se dostaneme do toho kramu

Resident Evil 3

(DUBAK10, 13. 1. 2011 17:10)

STAHL JSEM SI RESIDENT EVIL 3 A NEVIM ČÍM SE STŘÍLÍ . DIKY ZA ODPODĚD MICHAL.DUBAK@seznam.cz

stahl sem si RE mám problém

(david, 13. 7. 2009 23:14)

Mám jeden maly problém stahl sem si Resident Evil3 a mačkam všechno možne a nejde mi střilet jakym tlačitkem se stříli? díky za odpodpověd

Resident evil

(Lepkoun, 4. 7. 2009 15:13)

Pokud mat problemy, nebo si chcete stahnouj jakyho koli residenta tak zajdete na moje stranky http://www.residente.estranky.cz/
PS:mam tam i specialni vecicky

RE 3 nemesis

(Leon, 27. 4. 2009 14:52)

to ja sem si koupil na PC za 600 kc RE 3 a taky se mi tam objevilo farewell my live,farefell my home a nefunguje to,nastesti to mam na PS 1

Help

(Chris Redfield, 12. 3. 2009 7:14)

pomocte mi,potrebuju poradit,kde muzu zapnout cheaty do RE 3?

Pro RE 3 NEMESIS

(Gorm, 26. 7. 2008 9:54)

Pošlu ti odkazy

Jo a pro BIG PROBLEM mas demo versi jak je to TRIAL MODE tak to je demo.. Napis mi na icq 366055683 a poslu ti odkazy na stahnutí

RE 3 NEMESIS

(Premek, 15. 7. 2008 10:54)

Dobrej navod, uz jenom tu hru mit, nevite kde bych ji mohl sehnat ? Uz ji shanim pres 2 roky a neuspesne, kdyby jste neco vedeli, tak mi dejte vedet, moje telefoni cislo je 722 163 404 nebo ICQ 363-626-085
Diky

dobry

(cenda, 29. 3. 2008 17:52)

mas docela dobry navod :D