Jdi na obsah Jdi na menu
 


Counter-Strike

POSTAVA:

Asi nejdůležitejší věcí na začátku hry je výběr postavy. Ten by měl záviset od mapy, která se hraje. To znamená, že není dobré používat teroristu jako postavu v bílých maskáčích v mapě, která je více méně zelená jen proto, že je to vaše obbená postava a podobně. Hodně krát se vám totiž může stát, že vám taký dobrý výběr postavy může i zachránit život.

CHOZENÍ PO MAPÁCH:

Ďalší důležitou věcí při hraní Counter-strike je správné chození po mapách. Myslete na to, že v jednotě je síla, proto by jste měli chodit jako celý tým spolu a navzájem se krýt. Není totiž nejlepší, když seichni rozprchnete kam-chcete. Taktéž rýchlost je důležitá. Měli by jste chodit na začátku s nožem v ruce a mít připravenou primární zbraň tak, že stačí kliknout myší. Rovně po žebříku je rozumné lézt skrčený - tedy budete lézt potiše a soupeř vás nemusí vidět. V kanálech zase platí, že by ste měli chodit natlačený na jedné stěne kanálu co nejvíc a přitom držet šípku dopředu.
Pak nejsou slyšet kroky. Používáte i chození - prerušovaným stlačením (to znamená že se bude střídat chození s bením a to je hodně rychlejší jako než samotné chození a nejsou při tom slyšet kroky).

ZBRANĚ A VŠECKO CO S NIMI SOUVISÍ:

No, teď asi to nejdůležitejší: kopě dobré zbraně. Koupě zbraně závisí od peňěžního stavu na vašem kontě a od mapy která se hraje. Mojí taktikou je: Když sem policajt (Counter-terrorist) a můj stav je 800$-1500$ tak si kupuju nějakou pistol a šetřím na lepší zbraň v daľším kole. Když je můj stav větší jak 1500$, tak si kupuju celkem dobrou zbraň H&K MP5-Navy - zbraň je v třetí sekci (samopaly) a poř. číslo zbrane je 1. Když je můj stav větší jak 3100$ tak kupuju jednu z nejlepších zbraní ve hře - karabinu (zbraň je v čtvrté sekci a poř. číslo zbraně je 3). No a teď pome za teroristu. Všechno platí jako u policajtů až do chvíle karabiny. Tam je změna. Když mám víc než 2500$, tak kupuju kalašnikov. Když sem v mapě malé místnosti, anebo kanále tak sou výborné brokovnice anebo machine gun. Když sou tam větší prostory a neumíte velmi dobře měřit, tak vám doporučuju použit rakušáka, anebo pro teroristy komandovku. A když umíte celkem slušně a přesne mířit i na dálku tak používejte kalašnikov anebo pro policajty karabinu. Sniperky - když jste velmi velkým vyznávačem sniperek tak je používejte výhradně v mapách z většími prostorami a najděte si nějaké pěkné místo, odk budete všecky vidět a míť na dostřel. Určite neběžte po mapě s přiblíženou sniperkou lepší je kdyži nebudete chodit vůbec. No ale když přece jen musíte vyhýbejte se malým místnostem.Dále tu máme granáty. Je to zase výborná věc a nejsou ani drahé. Určitě není na škodu když si koupíte do zásoby dva flashbangy a jeden dýmový granát a normální vybuchující. Je dobré když vstupujete do místnosti hodit tam jednoho flashbanga a zase když potřebujete proniknout do nějakého domu na velkém prostranství hodit do středu jednu dymovou clonu! Dbejte však na to, aby ste si koupili vestu (pokud samozřejmě na máte), nejlepší je s helmou.

J

V mapách s bombou, si policisté určitě kupte defusal kit - potom mužete rychlejš zneškodnit bombu. Nikdy neodstřelujte rukoj, protože nikdy nevíte čím vás to znevýhodí - to se nastavuje na serveru pomocí příkazu "mp_hostagepenalty".